sobota, 22 października 2016

Ozdobne "ubranko" na wino - KURS

Hej Wszystkim. Dziś prezentuję Wam mój pierwszy kurs dla Foamiran Polska - kurs na ozdobne opakowanie na wino udekorowane oczywiście kwiatami z foamiranu :-) Mam nadzieję, że kurs jest czytelny. Jeśli zdecydujecie się go wykorzystać to bardzo proszę o podlinkowanie :-)

ZACZYNAMY

Co nam będzie potrzebne:
- papier z którego zrobimy bazę
- papiery scrapowe (na zdjęciu 3szt, bo nie mogłam się zdecydować który, ale potrzebny jest tylko jeden arkusz)
- foamiran (u mnie dwa kolory)
- matę do cięcia, nożyk i linijkę
- nożyczki
- tablica do bigowania + kość
- tablica do robienia torebek (jeśli ktoś nie posiada można zrobić szablon "skrzydełka", które ona tworzy, odrysować i wyciąć nożyczkami)
- tasiemkę (u mnie szer. 6mm, dł. około 52cm)
- dodatkowo: klej, taśmę dwustronną, tusze do kolorowania kwiatów, wykrojniki kwiatowe, środki i pręciki, pistolet do kleju na gorąco.
No to do dzieła ;-)

1) Papier bazowy wycinamy na podane niżej wymiary (ja cięłam w calach, bo tablicę do bigowania mam w calach i tak mi łatwiej, dla Tych którzy pracują w cm dla przypomnienia 1cal=2,54cm).2) Przystępujemy do bigowania (linia z wymiarem 10 1/2" jest umieszczona tylko orientacyjnie - nie bigujemy jej).3) Pora na nacinanie "skrzydełek" góry opakowania (do tego potrzebna tablica do tworzenia torebek).4) Następnie odwracamy bazę i postępujemy tak samo z dołem opakowania.5) Boczne skrzydełko opakowania nacinamy na górze i na dole jak na zdjęciu. Następnie wykonujemy po dwie dziurki na każdym ze skrzydełek (z tą tablicą jest o tyle łatwiej, że wykonuje na raz po dwie dziurki w równych odstępach, ale równie dobrze można zrobić je dziurkaczem kombinerki lub rewolwerowym), będzie to góra opakowania.
6) Kolejny etap to zagięcie bigowanych miejsc oraz skrzydełek.7) Teraz sklejamy nasze opakowanie w kształt tuby.8) Pora na sklejenie dołu (wkładamy butelkę do środka, bo tak będzie nam zdecydowanie łatwiej). Do sklejenia skrzydełek użyłam taśmy, ponieważ to tylko klejenie podstawowe i tak jest szybciej ;-)

9) Na kawałku papieru bazowego odrysowujemy spód naszego opakowania i wycinamy.10) Następnie zmniejszamy sześciokąt po około 4mm na każdym brzegu (będzie to wzmocnienie podstawy opakowania).11) Po zmniejszeniu wzmocnienia wycinamy drugi taki sam sześciokąt ( jeden z nich idzie do środka a drugi na zewnątrz opakowania).12) Wklejamy wzmocnienie.13) Teraz przyjemniejsza sprawa - dekorowanie :-) Wycinamy z wybranego papieru scrapowego 6 pasków o podanych wymiarach (tym razem w cm, bo linijkę mam centymetrową :-P) i oklejamy opakowanie.
14) Dodatkowo okleiłam jeszcze gwint butelki.15) Na koniec zawiązujemy kokardę i wykonujemy ozdoby (u mnie oczywiście ukochane kwiaty z foamiranu :-P).16) Ostatni etap to naklejenie kompozycji kwiatowej na opakowanie (najlepiej klejem na gorąco).

Nasza butelka prezentuje się tak w swoim papierowym "ubranku" :-)
Materiały ze sklepu:

http://www.foamiran.pl/pl/p/Jak-we-snie-RETRO-05/465http://www.foamiran.pl/pl/p/Kwiatki-AC1/507


http://www.foamiran.pl/pl/p/Pianka-Foamiran-0%2C8-mm-35x30-cm-CZYSTY-BIALY-/217http://www.foamiran.pl/pl/p/Pianka-Foamiran-0%2C8-mm-30x35cm-KREMOWY-/347


http://www.foamiran.pl/pl/p/Brazowy-tusz-pigmentowy/278http://www.foamiran.pl/pl/p/Czarny-tusz-pigmentowy-/279


http://www.foamiran.pl/pl/p/tasma-dwustronnie-klejaca-/454


Pozdrawiam cieplutko w ten deszczowy dzień i do zobaczenia :-)13 komentarzy: